- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Zwiększ swoją zdolność kredytową!
Decyzji o kredycie hipotecznym nigdy nie podejmuje się pod wpływem chwili. To przemyślana inwestycja zwieńczająca nasze dotychczasowe marzenia o własnych czterech kątach. Każde młode małżeństwo kusi możliwość niezależności, jednak koszt ślubu często znacząco nadwyręża budżet młodych. Co mogą zrobić, by zwiększyć swą zdolność kredytową? Pomysłów jest cała masa, przedstawimy kilka z nich.
Wrzuć na luz
Pierwsza praca, ślub czy wyprowadzka od rodziców skłania do przemyśleń na temat własnego M. Droga jaką musimy przebyć, aby uzyskać kredyt często bywa głównym powodem rezygnacji. Kolejnym jest zadłużenie na tak długi okres. Kto z nas ma gwarancję, że przez najbliższe 30 lat nie zaskoczą go nieprzewidziane problemy finansowe? Pamiętajmy jednak, że zawsze mamy możliwość wcześniejszej spłaty zadłużenia.
Czym jest zdolność kredytowa? Najkrócej - to ocena naszej sytuacji finansowej, dzięki której bank jest w stanie oszacować czy będziemy w stanie spłacić kredyt w danej wysokości przez proponowany okres.
Ureguluj dotychczasowe zobowiązania
Jeżeli masz wystarczającą ilość środków finansowych postaraj się uregulować wszelkie zaciągnięte kredyty. Jeśli spłacasz raty za telewizor, samochód czy nowy komputer spłać raty przed terminem. Bez dodatkowych zobowiązań staniesz się bardziej wiarygodny dla banku.
Dotyczy to także otwartych debetów w koncie oraz kart kredytowych. Przed wyjściem do banku lepiej profilaktycznie zamknąć tego typu źródła finansowania.
Przeanalizuj swoje miesięczne wydatki
W każdym miesiącu dokonujemy transakcji, które są nam zbędne. Warto przyjrzeć się bilingowi i zrezygnować z tych przedsięwzięć, które nie są istotne, na korzyść lepszej historii kredytowej i niższej miesięcznej raty. Kontroluj swoje wydatki i postaraj się zrezygnować z tych które są niepotrzebne.
Współkredytobiorca = niższa rata
Interesującą możliwością jest dołączenie do kredytu hipotecznego współkredytobiorcy. Dzięki temu powiększysz swój miesięczny dochód. Warto rozważyć propozycję dołączenia wspólników. Nie jest to równoznaczne z tym, że staną się oni jednocześnie współwłaścicielami nieruchomości. Pamiętajmy jednak, że Banki ustalają limit dotyczący wieku kredytobiorcy. Zwykle jest to 70-75 lat. Jeśli twoi potencjalni współkredytobiorcy są w podeszłym wieku, okres na jaki kredyt zostanie przyznany może się znacząco skrócić, co z kolei prowadzi do wyższych miesięcznych rat.
Pamiętajmy, że każdy bank indywidualnie wylicza zdolność kredytową. To, że w jednym banku nie otrzymaliśmy możliwości zaciągnięcia kredytu, nie oznacza, że idąc do kolejnego decyzja będzie taka sama.
Autor: Marcelina Ziemniak
Podobne artykuły:
- Jak zmiana WIBORU wpływa na zdolność kredytową? 2013-04-02
- Proste sposoby na zwiększenie zdolności kredytowej 2012-07-27
- Jak wybrać kredyt hipoteczny? 2012-06-13
- Czy liczba dzieci ma wpływ na zdolność kredytową? 2014-11-26
- Kredyt na mieszkanie z rodzicami - dobry czy zły pomysł? 2014-11-13
- Jak bank wylicza maksymalną wysokość kredytu? 2014-11-07
- Singiel też może zwiększyć swoją zdolność kredytową 2014-08-27
- Sprawdź, na jak wysoki kredyt hipoteczny możesz liczyć 2014-09-08
- Kredyty walutowe nie przysparzają nowych kłopotów - Indeks Zadłużenia maj 2014 2014-05-28
- Coraz mniej Polaków chce dofinansowania z MdM 2014-05-23
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Artykuły
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!