- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Za zwyżkami w Chinach może stać marcowy odczyt PMI
Diametralnie różny obraz chińskiej gospodarki przyniosły dwa wskaźniki aktywności przemysłu w marcu. Obliczany przez Markit popularny PMI wykazał regres, choć nieco mniejszy niż wstępnie szacowano. Natomiast wskaźnik opracowywany przez lokalną organizację CFLP przyniósł znaczące przyspieszenie, zgodne zresztą z sezonowym charakterem chińskiej gospodarki.
Po słabszych 2 pierwszych miesiącach roku, na które przypada chiński Nowy Rok, w marcu koniunktura wraca do właściwego rytmu. Inwestorzy wydali dziś werdykt, którym danym bardziej wierzą — notowania akcji w Państwie Środka poszły w górę.
Polski PMI w marcu niewiele się zmienił i oscylował wokół 50 pkt. Potwierdziły się też doniesienia o stanie europejskiej gospodarki, która nie jest w stanie przezwyciężyć stagnacji. Natomiast bardziej krzepiące wiadomości płyną z azjatyckich państw. Przemysł indyjski w marcu był nieco słabszy niż w lutym, ale wyraźnie się rozwijał. Podobnie było w Korei, jak również w Japonii.
To wszystko pozwala w umiarkowanie optymistycznym klimacie oczekiwać popołudniowych doniesień o stanie amerykańskiego przemysłu w minionym miesiącu. Cząstkowe dane na ten temat, jakie był publikowane w poprzednich dniach przez regionalne oddziały Rezerwy Federalnej ochłodziły oczekiwania, więc ryzyko rozczarowania jest teraz mniejsze. Jednocześnie i tak kluczowe wydają się środowe wiadomości o stanie sektora usług w USA, który jest kołem napędowym globalnego ożywienia w ostatnich kilku kwartałach.
HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:
Najważniejsze w tym tygodniu będą publikowane w środę dane na temat aktywności w amerykańskim sektorze usług
Dla polskiego przemysłu marzec był bardziej kolejnym miesiącem stagnacji, a nie wyraźnego rozwoju
Rynki nieruchomości
Według Hometrack ceny mieszkań w Wielkiej Brytanii wzrosły w marcu pierwszy raz od 21 miesięcy. Wzrost wyniósł 0,2% w skali miesiąca. Zwyżkę w największym stopniu tłumaczy się popytem związanym z wygasającym 24 marca zwolnieniem podatkowym dla kupujących pierwsze mieszkanie za mniej niż 250 tys. W kolejnych miesiącach presja na ceny ma powrócić.
Pierwszy raz od połowy 2009 r. obniżyły się ceny mieszkań w Singapurze. Regres był jednak symboliczny i wyniósł 0,1% w porównaniu z ostatnimi 3 miesiącami 2011 r. Zniżkę cen rozpatruje się głównie w warstwie psychologicznej, bo jest zbyt mała, by mówić o odwróceniu trendu. Na obecny kwartał zapowiadany jest regres o 1%. Przesilenie tłumaczy się wprowadzonym w grudniu podatkiem na kupujących drugie lub trzecie mieszkanie oraz wcześniejszymi działaniami mającymi schłodzić rozgrzaną koniunkturę na tamtejszym rynku mieszkaniowym. Sprzedaż mieszkań w lutym była najwyższa od lipca 2009 r., głównie za sprawą sprzedaży na przedmieściach.
Od dewelopera
Dom Development rozpoczął nową inwestycję mieszkaniową "Osiedle Młyny Królewskie", które zlokalizowane będzie przy ul. Ostroroga na warszawskiej Woli. Projekt składał się będzie z czterech budynków o wysokości od 5 do 6 pięter, w których będzie ok. 294 lokali mieszkalnych pow. 27,60 - 127 m kw. Mieszkania będą miały rozkład od 1 do 4 pokoi, a do większości mieszkań przynależeć będą balkony, tarasy, loggie lub prywatne ogródki. Dla każdego mieszkania przewidziano również jedno miejsce postojowe w podziemnej hali garażowej. Zakończenie budowy inwestycji planowane jest na przełom roku 2013/2014.
Zespół analiz Home Broker
Podobne artykuły:
- Rekordowo tani kredyt w USA 2012-05-25
- Największy od dwóch dekad wzrost cen domów w USA 2012-05-24
- Odwilż na rynkach ryzykownych aktywów 2012-05-24
- Opóźnienia w ściąganiu należności bolączką firm budowlanych 2012-05-23
- Debiut Facebooka w cieniu kryzysu 2012-05-18
- Nasila się dyskusja o wyjściu Grecji ze strefy euro 2012-05-17
- Korzystne doniesienia gospodarcze w cieniu wydarzeń w Grecji 2012-05-16
- Strefa euro na plusie 2012-05-15
- Wyjście Grecji ze strefy euro tematem numer jeden 2012-05-14
- Powrót Europy na ścieżkę wzrostu już w 2013? 2012-05-11
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Artykuły
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!