- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Rekordowo tani kredyt w USA
Sytuacja na rynkach finansowych coraz bardziej przypomina to, z czym mieliśmy do czynienia przez długi czas w II połowie 2012 r. Komentarze polityków, ich opinie na temat walki z kryzysem w bardzo dużym stopniu determinują rozwój wypadków.
Teraz debata toczy się wokół nastawienia Niemiec do euroobligacji. Ten kraj staje się coraz bardziej osamotniony w walce o utrzymanie rygorów dotyczących finansów publicznych. To zaś rodzi nadzieje, że stanowisko największej europejskiej gospodarki zostanie zmodyfikowane, może nie tak, by w pełni popierać emisję wspólnego długu w strefie euro, ale by stworzyć mechanizm pozwalający w zamian za odważne reformy finansów publicznych dać możliwość tańszego finansowania się krajom będących w największej potrzebie. Taki kierunek rozwoju spraw na Starym Kontynencie zadowala inwestorów, zwłaszcza giełdowych, dla których pobudzanie koniunktury gospodarczej oznacza większą atrakcyjność akcji.
Dzisiejsza sesja, która przebiega pod znakiem zwyżek, będzie bardzo istotna z punktu widzenia bilansu całego tygodnia. Mimo pojawienia się kolejnych kiepskich wiadomości, dotyczących stanu gospodarek na świecie (wstępne odczyty majowych PMI w USA, Chinach i Eurolandzie wypadły gorzej niż w kwietniu), obcięcia ratingu Japonii, giełdy mają szanse zakończyć tydzień bez strat, a część rynków akcji nawet zyskami. To wskazuje, że wpływ negatywnych wiadomości na inwestorów zmniejsza się, w czym można doszukiwać się szans na trwalsze niż w ostatnich tygodniach odreagowanie.
HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:
Zamknięcie bilansu tego tygodnia na giełdach bez większych strat byłoby dobrym wstępem do trwalszego odreagowania po zniżkach z ostatniego czasu
Koszt kredytów hipotecznych w USA spadł do rekordowo niskiego poziomu
Rynki nieruchomości
Koszty finansowania nieruchomości przez 4 ostatnie tygodnie ustanawiały historyczne minima. W kończącym się tygodniu oprocentowanie 30-letniego kredytu o stałej stopie wyniosło zaledwie 3,78%, a w przypadku 15-letniego kredytu było to 3,04%. W tych okolicznościach nie dziwi seria ostatnich niezłych danych dotyczących amerykańskiego rynku mieszkaniowego. Wzrost cen i sprzedaży nastąpił w kwietniu zarówno na rynku pierwotnym, jak wtórnym.
Utrzymuje się jednocześnie poprawa klimatu na rynku nieruchomości komercyjnych w Stanach Zjednoczonych. Z wyliczeń Moody's wynika, że w marcu wartość tego rynku niewiele się zmieniła w porównaniu z lutym, co w skali roku pozwoliło odnotować 12-proc. wzrost. Od końca 2011 r. wzrost cen wyniósł 1,8%. Od dołka ze stycznia 2010 r. są wyższe o 28%. Największy wzrost cen w skali rocznej notowany jest w segmencie budynków wielorodzinnych. Sięga 18%. Tłumaczy się to większą skłonnością do wynajmowania mieszkań przez Amerykanów. Od dołka z grudnia 2009 r. wzrost w tym segmencie rynku sięga 87%.
Od dewelopera
Firma Bouygues Immobilier Polska rozpoczęła sprzedaż mieszkań w nowej inwestycji La Tour Residence na warszawskiej Ochocie. W ofercie znalazło się 246 mieszkań o rozkładzie od 1 do 5 pokoi i pow. 37 - 150 m kw., a do wszystkich lokali przynależeć będą balkony lub tarasy. W podziemiach budynku znajdzie się trzykondygnacyjny parking z 255 miejscami postojowymi, komórkami lokatorskimi oraz boksami rowerowymi. Średnia cena mieszkania kształtować się będzie na poziomie 7500 zł za m kw. W budynku znajdą się lokale usługowe oraz klub fitness. Ukończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał 2014 roku.
Autor: Zespół analiz Home Broker
Podobne artykuły:
- Największy od dwóch dekad wzrost cen domów w USA 2012-05-24
- Odwilż na rynkach ryzykownych aktywów 2012-05-24
- Opóźnienia w ściąganiu należności bolączką firm budowlanych 2012-05-23
- Debiut Facebooka w cieniu kryzysu 2012-05-18
- Nasila się dyskusja o wyjściu Grecji ze strefy euro 2012-05-17
- Korzystne doniesienia gospodarcze w cieniu wydarzeń w Grecji 2012-05-16
- Strefa euro na plusie 2012-05-15
- Wyjście Grecji ze strefy euro tematem numer jeden 2012-05-14
- Powrót Europy na ścieżkę wzrostu już w 2013? 2012-05-11
- 94 proc. inwestorów uważa, że Grecja ostatecznie zbankrutuje 2012-05-10
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Artykuły
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!