- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Proste sposoby na zwiększenie zdolności kredytowej
Bywa, że jedynym warunkiem uzyskania kredytu hipotecznego jest podniesienie naszej zdolności kredytowej. Jak to zrobić i czy to w ogóle możliwe?
Oczywiście, jest to możliwe i w niektórych przypadkach niezwykle proste. Od wysokości naszej zdolności kredytowej zależy to, czy otrzymamy możliwość zadłużenia się. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, już dziś zadbaj o swoją zdolność kredytową. Wystarczy wykonać kilka prostych czynności, aby podwyższyć swoją zdolność.
1.Zredukuj swoje zobowiązania
Każde dodatkowe zobowiązanie wobec banku ( spłata rat za komputer, czy telewizor) ma wpływ na wysokość naszej zdolności kredytowej. Warto przemyśleć, czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty rat. Jeśli tak najlepszym wyjściem przed wizytą w banku, będzie uregulowanie wszelkich innych zobowiązań.
2.Spłać i zamknij kartę kredytową
Karta debetowa to powszechnie znany wróg zdolności kredytowej. Jeśli korzystasz z niej, bądź nie korzystasz, ale jesteś w jej posiadaniu, najlepiej udaj się do banku spłać ją i zamknij. Tyczy się to także debetu w koncie.
3.Sprzedaj samochód
Być może jest to dość drastyczne rozwiązanie, ale na ocenę tego, czy klient będzie w stanie terminowo regulować swoje zobowiązanie ma wpływ także to czy jest właścicielem samochodu. Jeśli tak, bank traktuje to jako stałe comiesięczne obciążenie gospodarstwa domowego. W takim przypadku większość banków przyjmuje stałą opłatę w wysokości około 500 zł miesięcznie przeznaczoną na utrzymanie pojazdu, bez względu czy jest on używany regularnie czy sporadycznie. Taki koszt może obniżyć zdolność kredytową nawet o kilkanaście tysięcy.
4.Raty równe zamiast malejących
Powszechnie wiadomo, że bardziej od rat równych opłacalne są raty malejące, jednak jeśli chcemy osiągnąć wyższą zdolność kredytową bardziej korzystne są raty równe. Przede wszystkim dlatego, że raty malejące w początkowym okresie spłaty są znacznie wyższe od równych
5.Okres kredytowania
Wydłużenie okresu kredytowania także ma wpływ na naszą zdolność. Mimo, iż oznacza to wyższe odsetki, to jednak miesięczna rata będzie zdecydowanie niższa, a to pozytywnie wpłynie na naszą zdolność kredytową. Ponadto pamiętajmy, że każdy kredyt można spłacić wcześniej, przez co nie będziemy zmuszeni do spłacenia większych odsetek.
Autor: Marcelina Ziemniak
Podobne artykuły:
- Jak zmiana WIBORU wpływa na zdolność kredytową? 2013-04-02
- Zwiększ swoją zdolność kredytową! 2012-06-27
- Jak wybrać kredyt hipoteczny? 2012-06-13
- Czy liczba dzieci ma wpływ na zdolność kredytową? 2014-11-26
- Kredyt na mieszkanie z rodzicami - dobry czy zły pomysł? 2014-11-13
- Jak bank wylicza maksymalną wysokość kredytu? 2014-11-07
- Singiel też może zwiększyć swoją zdolność kredytową 2014-08-27
- Sprawdź, na jak wysoki kredyt hipoteczny możesz liczyć 2014-09-08
- Kredyty walutowe nie przysparzają nowych kłopotów - Indeks Zadłużenia maj 2014 2014-05-28
- Coraz mniej Polaków chce dofinansowania z MdM 2014-05-23
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Artykuły
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!