- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Hipoteka Warszawa, czyli zabezpieczenie w wielkim mieście
W dzisiejszych czasach często jedynym sposobem osiągnięcia zamierzonego celu jest wystąpienie do banku o kredyt. Najpopularniejsze rodzaje pożyczek bankowych to kredyt gotówkowy oraz kredyt hipoteczny. Ten drugi polega na tym, że jego spłata zabezpieczona jest hipoteką na kupowanej nieruchomości. Jak wygląda procedura ustanowienia hipoteki w Warszawie? Czy parafrazując słowa znanej piosenki można powiedzieć "Hipoteka Warszawa da się lubić"?
Hipoteka Warszawa, Hipoteka Wrocław, czyli zabezpieczenie w wielkim mieście
Hipoteka to rodzaj zabezpieczenia, który jest ustanawiany na nieruchomościach i jest najbardziej wiarygodny z punktu widzenia banku. Z tego właśnie powodu kredyty hipoteczne mogą być tak nisko oprocentowane. Nawet jeśli, z różnych przyczyn po zaciągnięciu kredytu możemy nie być w stanie spłacać ustalonych przez bank rat, ustanowiona hipoteka zabezpiecza interes pożyczkodawcy. Utrata pracy, utrata zdolności do wykonywania pracy a nawet wzrost wartości kursu waluty, w jakiej został nam przyznany kredyt mogą stanowić przyczynę utraty zdolności do spłaty comiesięcznych rat. W takim przypadku banku zajmuje nieruchomość i licytuje ją w celu odzyskania swoich pieniędzy. Niezależnie, czy jest to hipoteka w Warszawie, Wrocławiu czy w małej miejscowości (banki ustanawiać też hipoteki np. na siedliskach).
Hipoteka Warszawa - procedura
Najwięcej kredytów hipotecznych udzielanych jest w samej stolicy naszego kraju. Jak wygląda ustanowienie hipoteki w tak dużej aglomeracji? Jeśli potrzebujemy ustanowić hipotekę, której lokalizacja dotyczy Warszawy, udajemy się do Sądu Wieczysto księgowy przy Al. Solidarności 58 (Wydział Ksiąg Wieczystych). W tym budynku może złożyć wniosek o wpis hipoteki, o wpis właścicieli do II działu księgi wieczystej oraz o wydanie odpisu księgo wieczystej. Biuro podawcze działa od 8.30 do 18, pięć dni w tygodni. Hipoteka jest ustanawiana (czyli wpisywana przez Sąd do IV działu księgi wieczystej nieruchomości) z reguły po 3-4 tygodniach od momentu złożenia wniosku. Bank do wypłaty kredytu wymaga jednak dostarczenia tylko wniosku o wpis hipoteki z potwierdzeniem przyjęcia go przez Sąd. Nie musimy więc czekać kilku czy kilkunastu tygodni, aby otrzymać pieniądze z kredytu.
eHipoteka.com.pl
Podobne artykuły:
- Rzecznik Finansowy będzie aktywniej pomagał frankowiczom 2020-01-22
- Po jaką kwotę kredytu hipotecznego sięga młody Kowalski? 2019-09-30
- Condohotele - zysk wyższy niż na lokacie? 2019-09-27
- Program Mieszkania Plus zyska więcej gruntów pod budowę osiedli 2019-03-27
- Kredyt mieszkaniowy a budowlany: czym się różnią? 2018-10-27
- Czy rynek wtórny w początku 2019 r. czeka paraliż? 2018-10-17
- Niższa marża w promocji kredytu mieszkaniowego mBanku 2018-10-15
- W 2019 r. w Radomiu ruszy budowa lokali w Mieszkaniu Plus 2018-09-30
- Program Czyste Powietrze: dopłaty do 90% kosztu zakupu systemów grzewczych 2018-09-30
- Deutsche Bank rezygnuje z kredytów hipotecznych w euro 2018-08-22
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Artykuły
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!