- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
GPW walczy o ograniczenie strat z tego tygodnia
Na ostatniej sesji tego tygodnia warszawski parkiet walczy o zminimalizowanie strat z tego tygodnia. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie będą niewielkie, a pytanie o pogłębienie w dalszym ciągu płytkiej korekty styczniowych zwyżek, pozostanie otwarte.
Po dwóch słabych sesjach, napędzanych doniesieniami o planach sprzedaży przez BGK walorów PKO BP i transakcji sprzedaży przez Skarb Państwa kolejnego pakietu papierów PGE, dziś rynek odreagowuje na fali dobrych nastrojów na świecie. Te zaś są pochodną dużej odporności amerykańskiej giełdy na zniżki. To natomiast wiąże się z wciąż korzystnymi doniesieniami z gospodarki. Wczoraj okazało się, że nastroje konsumentów w cotygodniowym badaniu Bloomberga były najlepsze od 4 lat.
W przeciwieństwie do akcji, które w ostatnich dniach dostały zadyszki, coraz lepiej radzą sobie surowce. Ma na to wpływ przede wszystkim bardzo dobre zachowanie paliw, które osiągają najwyższe ceny od miesięcy. W przypadku ropy naftowej typu Brent w tym tygodniu został znacznie przekroczony poziom 120 USD za baryłkę, a amerykańskiej WTI 105 USD za baryłkę. To ceny najwyższe od wiosny 2011 r.
Całość rynku surowców jest jednak dopiero na poziomie z końca października 2011 r. Do tej pory udało się odrobić nieco ponad jedną trzecią strat poniesionych od wiosny do jesieni minionego roku. Globalny rynek akcji jest znacznie bardziej zaawansowany w neutralizowaniu strat, co zredukował ich już blisko dwie trzecie.
HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:
Po raz kolejny pojawiają się ostrzeżenia przed konsekwencjami załamania rynku nieruchomości w Kanadzie
W ostatnich dniach notowania surowców wykazują oznaki siły na tle rynków akcji
Rynki nieruchomości
Kolejny raz przed szokiem, jakiego mogą doświadczyć konsumenci w związku z załamaniem się rynku nieruchomości, przestrzegł kanadyjski bank centralny. Relacja zadłużenia hipotecznego do dochodów rozporządzalnych przez ostatnie 30 lat podniosła się w Kanadzie z 50% do 100%. Od 1980 r. realne ceny mieszkań, czyli po uwzględnieniu inflacji w tamtejszej gospodarce, podniosły się o 88%. Popyt na mieszkania podtrzymują niskie stopy procentowe, które skłaniają banki komercyjne do udzielania kredytów hipotecznych na coraz bardziej atrakcyjnych warunkach. Właśnie pojawiła się oferta 5-letniego kredytu z oprocentowaniem 2,99%. Korzystna sytuacja na rynku nieruchomości skłania konsumentów do zadłużania się pod zastaw mieszkań, co jest zjawiskiem podobnym do tego, jakie występowało przed załamaniem rynku mieszkaniowego w USA. Kredyty konsumpcyjne zabezpieczane mieszkaniami odpowiadały w minionym roku za mniej więcej połowę zaciąganych kredytów konsumpcyjnych.
Od dewelopera
W sobotę 25 lutego w godz. 10-16 firma Dom Development organizuje Dzień Otwarty na Osiedlu Derby przy ul. Magicznej 16a na warszawskiej Białołęce. W ofercie inwestycji znajduje się 250 mieszkań objętych programem rządowym "Rodzina na swoim". Tego dnia obecni będą również eksperci Pięknie Mieszkaj, którzy przygotują dla zainteresowanych aranżację wybranego mieszkania oraz udzielą porad w zakresie wystroju wnętrz. Aktualnie w ofercie znajduje się 269 lokali mieszkalnych realizowanych w czterech różnych etapach osiedla.
Zespół analiz Home Broker
Podobne artykuły:
- Obroty na GPW spadają od czterech tygodni 2012-04-16
- Rekordowo tani kredyt w USA 2012-05-25
- Największy od dwóch dekad wzrost cen domów w USA 2012-05-24
- Odwilż na rynkach ryzykownych aktywów 2012-05-24
- Opóźnienia w ściąganiu należności bolączką firm budowlanych 2012-05-23
- Debiut Facebooka w cieniu kryzysu 2012-05-18
- Nasila się dyskusja o wyjściu Grecji ze strefy euro 2012-05-17
- Korzystne doniesienia gospodarcze w cieniu wydarzeń w Grecji 2012-05-16
- Strefa euro na plusie 2012-05-15
- Wyjście Grecji ze strefy euro tematem numer jeden 2012-05-14
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Artykuły
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!