- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Euro pozostaje pod presją
W dalszym ciągu na rynkach ryzykownych aktywów utrzymuje się dylemat, jak traktować podążanie notowań w bok - czy jest to oznaka słabnięcia, koniunktury, która w końcu doprowadzi do pogłębienia korekty, czy jednak to oznaka siły, bo mimo znaczącego ruchu w górę podaż nie jest w stanie bardziej wyraźnie zaznaczyć swojej obecności.
Przedłużający się trend boczny, daje czas do głębszych refleksji, z których na czoło zaczynają wybijać się te wskazujące, że do inwestorów dociera, że perspektywy gospodarcze na najbliższe miesiące wcale nie są zbyt różowe. Na takie myślenie wskazuje utrzymująca się słabość surowców względem akcji, jak również obserwowana ostatnio dysproporcja w notowaniach spółek przemysłowych i transportowych w USA. W tym drugim względzie odwołujemy się do teorii Dow'a sugerującej, że silny rynek jest wtedy, gdy zarówno firmy przemysłowe, jak transportowe wypadają równie dobrze.
Czynnikiem, który może nadać kierunek rynkom ryzykownych aktywów jest euro, które ostatnio jest dość słabe i któremu nie pomogło pozytywne rozwiązanie sprawy greckiego długu. Coraz więcej wskazuje, że wspólna waluta może w trwalszy sposób zacząć osłabiać się względem dolara, co zapewne byłoby negatywnie odczytywane przez inwestorów na rynkach finansowych. To wariant prawdopodobny jeśli wziąć pod uwagę, że rentowność portugalskich obligacji pozostaje bardzo wysoka, wskazując na nieustające tlenie się kryzysu w Europie.
HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:
Bardziej zdecydowana zmiana notowań kursu euro względem dolara mogłaby się stać impulsem do większego ruchu na innych rynkach
Nowy Jork awansował na lidera w rankingu najbardziej atrakcyjnych miast na świecie
Rynki nieruchomości
Z raportu Economist Intelligence Unit wynika, że spośród 120 miast na świecie najbardziej konkurencyjny jest Nowy Jork. Na kolejnych miejscach znalazły się Londyn, Singapur, Paryż oraz Hong Kong. Pod uwagę w raporcie brano pod uwagę zdolność do przyciągania kapitału, biznesu oraz turystów. Nowy Jork przyciągnął w minionym roku 50,5 mln turystów. Rok wcześniej był na 2. miejscu, wyprzedzała go Dolina Krzemowa.
Najsłabszy wynik od 4 miesięcy zanotował sektor budowlany w Australii. Wskaźnik aktywności opracowywany przez Australian Industry Group i Housing Industry Association spadł do 35,6 pkt z 39,8 pkt w styczniu. Był to 21. miesiąc utrzymywania się regresu koniunktury. Najmocniej firmy ograniczały zatrudnienie, w dół szły jednakże również nowe zamówienia. Tym samym wciąż nie widać korzystnego wpływu na budownictwo dwóch obniżek stóp procentowych, jakie miały miejsce pod koniec minionego roku.
Od dewelopera
Firma deweloperska NDI S.A. rozpoczęła budowę Osiedla Kapriola zlokalizowanego przy ul. Przyczółkowej na warszawskim Wilanowie. Projekt stanowi zespół 47 domów jednorodzinnych o powierzchni całkowitej od 175 do 207 m kw. utrzymanych w kameralnej 2-kondygnacyjnej zabudowie. Parter zajmuje część dzienna wraz z kuchnią, jadalnią i salonem, na piętrze z kolei zaplanowano cztery sypialnie i dwie łazienki. Każdy z domów posiadał będzie ogródek oraz miejsce garażowe. W ramach pierwszego etapu wybudowanych zostanie 18 domów a ich zakończenie planowane jest na I kwartał 2013 roku.
Zespół analiz Home Broker
Podobne artykuły:
- Surowce i euro wciąż w odstawce 2012-03-16
- Złoto traci blask 2011-12-29
- Rekordowo tani kredyt w USA 2012-05-25
- Największy od dwóch dekad wzrost cen domów w USA 2012-05-24
- Odwilż na rynkach ryzykownych aktywów 2012-05-24
- Opóźnienia w ściąganiu należności bolączką firm budowlanych 2012-05-23
- Debiut Facebooka w cieniu kryzysu 2012-05-18
- Nasila się dyskusja o wyjściu Grecji ze strefy euro 2012-05-17
- Korzystne doniesienia gospodarcze w cieniu wydarzeń w Grecji 2012-05-16
- Strefa euro na plusie 2012-05-15
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Artykuły
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!