- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
BGK wstrzymuje przyjmowanie wniosków MdM. Pieniędzy wystarczyło na 2 dni
BGK ogłosił dziś zaprzestanie przyjmowania wniosków o kredyt z dofinansowaniem MdM. Przez dwa dni Polacy wyczerpali ostatnią już pulę, zarezerwowaną na dofinansowania. Zainteresowanie było tak duże, bo to ostatnia już szansa na skorzystanie z dopłat.
Z początkiem stycznia 2018 roku ponownie można było się ubiegać o kredyt hipoteczny z dofinansowaniem wkładu własnego z programu Mieszkanie dla Młodych. Z ostatniej okazji do tańszego zakupu własnego M chciało skorzystać tak wiele osób, że odblokowane 2 stycznia środki zostały zarezerwowane przez wnioskodawców w ciągu zaledwie dwóch dni. Tylko tyle czasu było potrzebne do wyczerpania puli 381 mln zł przeznaczonych do rozdysponowania w całym 2018 roku. Łącznie złożono 12,7 tys. wniosków kredytowych. O tym, czy ostatecznie wnioskodawcy otrzymają pozytywną decyzję o udzieleniu dofinansowania, poszczególne osoby dowiedzą się bezpośrednio od banku, w którym ubiegają się o kredyt.
Tak szybkie tempo składania wniosków to zdaniem Przemysława Osucha, zastępcy dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK, zasługa dobrego przygotowania Polaków i skompletowania niezbędnych dokumentów odpowiednio wcześniej.
Wygasający MdM zastąpi Mieszkanie Plus
Ci, którzy nie zdążyli skorzystać z ostatniej szansy dawanej w ramach MdM-u, nie mają co liczyć na kolejny program dopłat do zakupu mieszkań. Zgodnie z zapowiedziami rządu, inicjatywy tego typu nie będą już kontynuowane. Pomoc mieszkaniowa będzie teraz udzielana w inny sposób – ułatwiając tani, długoterminowy wynajem. Lokale przeznaczone do wieloletniego wynajmu będą udostępnione w ramach programu Mieszkanie Plus.
Mieszkanie Plus to program realizowany przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) oraz BGK Nieruchomości. Celem inicjatywy jest zapewnienie Polakom, których nie stać na kredyt na własne mieszkanie, możliwości wynajmu lokali w ramach wieloletnich umów. I to przy konkurencyjnie niskim czynszu. Ustawodawca przewidział również możliwość korzystania z wyjamu w opcji dojścia do własności nieruchomości za dodatkową, niską miesięczną opłatą.
Podobne artykuły:
- Rzecznik Finansowy będzie aktywniej pomagał frankowiczom 2020-01-22
- Po jaką kwotę kredytu hipotecznego sięga młody Kowalski? 2019-09-30
- Condohotele - zysk wyższy niż na lokacie? 2019-09-27
- Program Mieszkania Plus zyska więcej gruntów pod budowę osiedli 2019-03-27
- Kredyt mieszkaniowy a budowlany: czym się różnią? 2018-10-27
- Czy rynek wtórny w początku 2019 r. czeka paraliż? 2018-10-17
- Niższa marża w promocji kredytu mieszkaniowego mBanku 2018-10-15
- W 2019 r. w Radomiu ruszy budowa lokali w Mieszkaniu Plus 2018-09-30
- Program Czyste Powietrze: dopłaty do 90% kosztu zakupu systemów grzewczych 2018-09-30
- Deutsche Bank rezygnuje z kredytów hipotecznych w euro 2018-08-22
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Poradnik
kredytobiorcy
Co, jak, gdzie
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!