- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Ostatnia szansa na kredyt MdM: o czym trzeba pamiętać?
Początek przyszłego roku to ostatni moment, w którym będzie można skorzystać z dopłat do kredytów hipotecznych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Z formalnościami nie warto jednak zwlekać do ostatniej chwili. Najgorsze scenariusze przewidują wyczerpanie puli dopłat nawet w pierwszej połowie stycznia. Zobacz, co musisz zrobić, żeby nie stracić ostatniej szansy na dofinansowanie zakupu własnego mieszkania.
2018 to nie tylko ostatni rok funkcjonowania programu Mieszkanie dla Młodych. To może być ostatnia okazja do uzyskania jakiegokolwiek wsparcia finansowego ze strony państwa przy zakupie własnego mieszkania. Aktualne plany rządu na najbliższe lata nie przewidują kontynuowania tego rodzaju pomocy. Zamiast własności mieszkaniowej promowany będzie długoterminowy wynajem. MdM już jest zastępowany programem Mieszkanie Plus, z którego już niedługo będą mogły skorzystać osoby poszukujące lokum na wynajem z rozsądnym czynszem.
Ze względu na to, że najbliższy rok jest ostatnim terminem, w którym będzie istniała możliwość uzyskania dopłat do zakupu nieruchomości na własność, kolejki po kredyty MdM mogą być bardzo długie. Jeśli zatem marzysz o własnym mieszkaniu, koniecznie dopnij wszystkie formalności na czas i czym prędzej po Nowym Roku zgłoś się z kompletnym wnioskiem do banku. Pamiętaj - liczy się kolejność zgłoszeń. W całym pośpiechu nie zapominaj jednak o szczegółach - nawet niewielki błąd może doprowadzić do odrzucenia Twojego wniosku, a na złożenie kolejnego może już zabraknąć czasu.
Wnioski o kredyty MdM będą przyjmowane od 2 stycznia 2018 r. Łączna suma dopłat do rozdysponowania to 381 mln zł, z których skorzysta ok 15 tys. kredytobiorców.
Przed złożeniem o kredyt w ramach programu Mieszkanie dla Młodych:
-
upewnij się, że wybrana nieruchomość spełnia kryteria programu (powierzchnia lokalu może wymieść maksymalnie 75 m kw. (85 m kw. w przypadku rodzin z minimum trójką dzieci), a cena metra kwadratowego mieszkania musi się mieścić w aktualnych limitach (znajdziesz je na stronie BGK)
-
podpisz umowę deweloperską (lub przedwstępną - w przypadku zakupu nieruchomości z rynku wtórnego)
-
uzyskaj pozytywną wstępną decyzję kredytową banku (jej uzyskanie zwykle zajmuje kilka dni po złożeniu kompletów dokumentów niezbędnych do oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy; do uzyskania wstępnej decyzji będziesz potrzebować dokumentu tożsamości lub dwóch dokumentów tożsamości - w przypadku niektórych banków - oraz dokumentów dochodowych)
Podobne artykuły:
- Rzecznik Finansowy będzie aktywniej pomagał frankowiczom 2020-01-22
- Po jaką kwotę kredytu hipotecznego sięga młody Kowalski? 2019-09-30
- Condohotele - zysk wyższy niż na lokacie? 2019-09-27
- Program Mieszkania Plus zyska więcej gruntów pod budowę osiedli 2019-03-27
- Kredyt mieszkaniowy a budowlany: czym się różnią? 2018-10-27
- Czy rynek wtórny w początku 2019 r. czeka paraliż? 2018-10-17
- Niższa marża w promocji kredytu mieszkaniowego mBanku 2018-10-15
- W 2019 r. w Radomiu ruszy budowa lokali w Mieszkaniu Plus 2018-09-30
- Program Czyste Powietrze: dopłaty do 90% kosztu zakupu systemów grzewczych 2018-09-30
- Deutsche Bank rezygnuje z kredytów hipotecznych w euro 2018-08-22
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Poradnik
kredytobiorcy
Co, jak, gdzie
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!