- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Mieszkanie w bloku z ramy H - co je wyróżnia?
Bloki zbudowane w technologii ramy H, pomimo iż powstawały w tym samym czasie co budynki wielkopłytowe, są od nich dużo trwalsze, tańsze w eksploatacji i łatwiejsze w aranżacji. Mieszkania w tych blokach cieszą się także popularnością ze względu na niską cenę. Co jeszcze wyróżnia lokale w blokach z ramy H?
Technologia konstrukcji budynków z ramą H jest już stosowana od lat 50–tych. Korzysta się z niej w budownictwie mieszkaniowym, biurowym i usługowym.
Żelbetonowa konstrukcja
Budynki z ramą H powstawały według konstrukcji polegającej na wzniesieniu żelbetonowego szkieletu, który następnie jest wypełniany cegłami lub pustakami. Żelbetonowy szkielet, który pełni rolę konstrukcji nośnej, składa się ze słupów podciągów i wspierających się nich płyt stropowych. W budynkach tego typu nie ma ścian nośnych, co wpływa korzystnie na aranżację wnętrz. To z kolei mocno odróżnia tego typu mieszkania od wielkopłytowych, ciasnych i ciemnych pomieszczeń, których ściany rzadko kiedy można przestawiać czy burzyć wedle własnego uznania.
Wadą bloków z ramy H jest częsta widoczność w lokalu elementów konstrukcyjnych np. słupów lub podciągów.
Eksploatacja i modernizacja
Budynki z ramą H są dużo cieplejsze od bloków wielkopłytowych. Ogrzewanie metra kwadratowego w tego typu bloku jest dwa razy tańsze niż w budynku z wielkiej płyty.
Bloki wybudowane w technologii ramy H, tak samo jak i te wielkopłytowe, są od 20 lat modernizowane. Budynki te są zaopatrywane w nowoczesne windy podobne standardem do tych montowanych w nowym budownictwie. Dodatkowo w blokach tych wymieniane są instalacje gazowe, stolarka okienna, piony kanalizacyjne, piony ciepłej i zimnej wody, bloki te są także ocieplane i malowane.
Zalety ramy H
Na popularność mieszkań wybudowanych w tej technologii zdecydowanie wpływa ich relatywnie niska cena, Dodatkowym atutem tego typu lokali jest duża liczba pomieszczeń na małej powierzchni, np. lokal dwupokojowy na powierzchni 35–40 m2. Brak ścian nośnych sprawia, iż kupujący może sobie wykonać bez problemu nie tylko remont mieszkania, ale także dowolnie je zaaranżować.
Dodajmy również, że bloki te często znajdują się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach - blisko centrów miast i najważniejszych jego punktów, będąc dobrze skomunikowane z pozostałymi terenami. Minusem z kolei są zwykle ciasne parkingi i brak możliwości wykupienia prywatnego miejsca postojowego w pobliżu bloku.
Podobne artykuły:
- Rzecznik Finansowy będzie aktywniej pomagał frankowiczom 2020-01-22
- Po jaką kwotę kredytu hipotecznego sięga młody Kowalski? 2019-09-30
- Condohotele - zysk wyższy niż na lokacie? 2019-09-27
- Program Mieszkania Plus zyska więcej gruntów pod budowę osiedli 2019-03-27
- Kredyt mieszkaniowy a budowlany: czym się różnią? 2018-10-27
- Czy rynek wtórny w początku 2019 r. czeka paraliż? 2018-10-17
- Niższa marża w promocji kredytu mieszkaniowego mBanku 2018-10-15
- W 2019 r. w Radomiu ruszy budowa lokali w Mieszkaniu Plus 2018-09-30
- Program Czyste Powietrze: dopłaty do 90% kosztu zakupu systemów grzewczych 2018-09-30
- Deutsche Bank rezygnuje z kredytów hipotecznych w euro 2018-08-22
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Poradnik
kredytobiorcy
Co, jak, gdzie
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!