- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Kredyt z ubezpieczeniem od utraty pracy: sprawdź, czy się opłaca
W jakich dokładnie przypadkach zadziała ochrona z tytułu ubezpieczenia od utraty pracy do kredytu hipotecznego? Analizujemy na przykładzie polisy dostępnej do kredytu w PKO Banku Polskim.
PKO BP przygotował wraz z INTERRISK SA Vienna Insurance Group Ubezpieczenie Kredytobiorców PKO BP S.A. od ryzyka utraty pracy, całkowitej niezdolności do pracy i pobytu w szpitalu, które zapewnia ochronę spłaty kapitału kredytu hipotecznego. Czy warto zdecydować się na ten produkt, kupując mieszkanie na kredyt?
Ochrona od utraty pracy
Podstawowym celem wymienionej polisy ubezpieczeniowej jest ochrona w przypadku utraty pracy przez kredytobiorcę. Ubezpieczenie zapewnia wówczas środki na spłatę rat kredytowych, a także miesięcznych kosztów eksploatacji nieruchomości. Wśród nich są choćby opłaty za: czynsz, energię czy gaz.
W zakresie ryzyka utraty pracy ubezpieczenie będzie chronić wówczas, gdy:
- w przypadku osób fizycznych: nastąpi rozwiązanie stosunku pracy czy kontraktu menedżerskiego z przyczyn niezależnych od ubezpieczonego, w wyniku czego ten uzyska status bezrobotnego,
-
w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą: ubezpieczony uzyska status bezrobotnego wskutek zaprzestania prowadzenia i wyrejestrowania działalności gospodarczej,
-
w przypadku osób fizycznych pozostających w stosunku pracy ze spółką kapitałową, w której one same lub osoby bliskie posiadają więcej niż 10% kapitału zakładowego: spółka upadnie lub zostanie wyrejestrowana, zaprzestając prowadzenia działalności gospodarczej. Ubezpieczony musi przy tym uzyskać status bezrobotnego.
Całkowita niezdolność do pracy
Produkt chroni też, gdy w skutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony będzie całkowicie niezdolny do pracy. W takiej sytuacji ochrona obejmie środki na spłatę należności w wysokości 10 proc. kwoty zadłużenia z dnia, w którym orzeczono o całkowitej niezdolności do pracy.
Pobyt w szpitalu
Polisa w PKO BP zapewnia także środki na opłatę raty miesięcznej kredytu, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku kredytobiorca znajdzie się w szpitalu na okres dłuższy niż 6 dni. Z ubezpieczenia pokryte zostanie również świadczenie za każdy dzień pobytu.
Medyczne assistance
W ramach polisy kredytobiorcy mogą liczyć również na pomoc w ramach tzw. assistance medycznego. W ramy tej usługi wchodzi pomoc domowa, pomoc medyczna po nieszczęśliwym wypadku, pomoc w zakresie opieki nad dziećmi i zwierzętami, a także dostęp do informacji medycznych.
Klient docelowy
Produkt powstał z myślą o kredytobiorcach hipotecznych w wieku od 18 do 65 lat. Co istotne, do jednej umowy kredytowej mogą przystąpić wszyscy kredytobiorcy spełniający warunki polisy.
Okres ubezpieczenia
Jeśli chodzi o długość ubezpieczenia, to możemy wybrać między opcją 24- i 48-miesięczną. Okres ubezpieczenia rozpoczyna się albo z dniem wypłaty kredytu lub pierwszej transzy, albo z dniem podpisania deklaracji zgody - zależnie od tego, kiedy zawieramy umowę ubezpieczenia.
Zgłaszanie szkód
Osoby, które zdecydują się na ochronę w ramach polisy, zgłaszają ewentualną szkodę do ubezpieczyciela czyli firmy InterRisk SA Vienna Insurance Group. Wniosek oraz wymagane dokumenty należy przesłać na adres firmy ul. Noakowskiego 22, 00-668 Warszawa.
Podobne artykuły:
- Rzecznik Finansowy będzie aktywniej pomagał frankowiczom 2020-01-22
- Po jaką kwotę kredytu hipotecznego sięga młody Kowalski? 2019-09-30
- Condohotele - zysk wyższy niż na lokacie? 2019-09-27
- Program Mieszkania Plus zyska więcej gruntów pod budowę osiedli 2019-03-27
- Kredyt mieszkaniowy a budowlany: czym się różnią? 2018-10-27
- Czy rynek wtórny w początku 2019 r. czeka paraliż? 2018-10-17
- Niższa marża w promocji kredytu mieszkaniowego mBanku 2018-10-15
- W 2019 r. w Radomiu ruszy budowa lokali w Mieszkaniu Plus 2018-09-30
- Program Czyste Powietrze: dopłaty do 90% kosztu zakupu systemów grzewczych 2018-09-30
- Deutsche Bank rezygnuje z kredytów hipotecznych w euro 2018-08-22
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Poradnik
kredytobiorcy
Co, jak, gdzie
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!