- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Co PKO BP proponuje w ofercie kredytu MdM?
Program rządowy MdM jest skierowany do młodych ludzi, którzy chcą nabyć własne mieszkanie. Dopłata, którą otrzymamy w ramach tego programu, może pokryć wkład własny, niezbędny do otrzymania kredytu hipotecznego. Sprawdźmy, co proponuje PKO BP w ofercie kredytu MdM.
Kredyt hipoteczny w ramach programu Mieszkanie dla Młodych jest przeznaczony dla osób do 35 roku życia, będących w związku małżeńskim, dla singli oraz osób samotnie wychowujących dzieci. Chętny do udziału w tym programie nie może posiadać żadnej nieruchomości, ani być jej współwłaścicielem, a także w przeszłości nie mógł mieć takiej własności.
Metraż mieszkania
Kredyt hipoteczny z dofinansowaniem MdM można przeznaczyć na kupno nowego mieszkania o powierzchni użytkowej do 75 m2, a w przypadku domu jednorodzinnego - do 100 m2. Rodzina posiadająca przynajmniej troje dzieci może nabyć mieszkanie do 85 m2, a dom - do 110 m2. Nieruchomość musi być kupiona na rynku pierwotnym od osoby, która wybudowała je w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Dofinansowanie obejmie jednak maksymalnie 50 m2 powierzchni użytkowej danego lokum.
Wysokość dofinansowania
W ramach programu małżeństwa bezdzietne i single mogą otrzymać 10% dofinansowania wkładu własnego, a rodziny co najmniej z jednym dzieckiem – 15%. Dodatkowo można otrzymać jeszcze 5% dopłaty, jeśli w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości urodzi się lub zostanie przysposobione trzecie albo kolejne dziecko.
Oferta PKO BP
W ramach kredytu MdM PKO Bank Polski oferuje finansowanie w wysokości do 90% wartości nieruchomości. Spłatę kredytu można rozłożyć na okres od 15 do 35 lat. Kredytobiorca może zdecydować się spłacać kredyt w ratach równych lub malejących. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na finansowanej nieruchomości oraz przelew wierzytelności pieniężnej z umowy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych.
Prowizja 0%
PKO BP nie pobiera prowizji od udzielonego kredytu, jeśli skorzystamy z 4-letniego ubezpieczenia od utraty pracy i hospitalizacji oferowanego przez instytucję finansową we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym.
Wcześniejsza spłata
Prowizji nie zapłacimy także za wcześniejszą częściową spłatę kredytu, ale wówczas, gdy gdy środki pochodzą z dodatkowego wsparcia finansowego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. W innym przypadku prowizja wyniesie 1,5% od kwoty spłacanej. Gdy będziemy chcieli wcześniej całkowicie spłacić kredyt ze zmienną stopą procentową, zapłacimy 2% od kwoty spłaty, nie mniej jednak niż 200 zł.
Dodatkowo, decydując się na ofertę tego banku, mamy możliwość raz w roku skorzystać z wakacji kredytowych, czyli możemy zawiesić spłatę jednej raty.
Podobne artykuły:
- Rzecznik Finansowy będzie aktywniej pomagał frankowiczom 2020-01-22
- Po jaką kwotę kredytu hipotecznego sięga młody Kowalski? 2019-09-30
- Condohotele - zysk wyższy niż na lokacie? 2019-09-27
- Program Mieszkania Plus zyska więcej gruntów pod budowę osiedli 2019-03-27
- Kredyt mieszkaniowy a budowlany: czym się różnią? 2018-10-27
- Czy rynek wtórny w początku 2019 r. czeka paraliż? 2018-10-17
- Niższa marża w promocji kredytu mieszkaniowego mBanku 2018-10-15
- W 2019 r. w Radomiu ruszy budowa lokali w Mieszkaniu Plus 2018-09-30
- Program Czyste Powietrze: dopłaty do 90% kosztu zakupu systemów grzewczych 2018-09-30
- Deutsche Bank rezygnuje z kredytów hipotecznych w euro 2018-08-22
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Poradnik
kredytobiorcy
Co, jak, gdzie
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!