- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Frankowcy zapłacą mniej w Raiffeisen Polbanku
Osoby spłacające kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich w Raiffeisen Polbanku mogą liczyć na dobrą wolę ze strony banku, który zadecydował o zastosowaniu ujemnej stawki referencyjnej LIBOR.
Zastosowanie ujemnej stawki referencyjnej LIBOR jest ukłonem w stronę klientów, którzy przez umacnianie się szwajcarskiej waluty względem euro popadli w kłopoty finansowe przy spłacie kredytów we frankach.
Wartość kredytów zaciągniętych we frankach zdecydowanie wzrosła, co ma przełożenie na dużo wyższą ratę w stosunku do tej, jaka obowiązywała w momencie podpisywania umowy kredytowej. To ryzyko kursowe, z którym należało się liczyć. Różnica wysokości rat jest jednak tak znaczna, że niektóre banki decydują się na poszukiwanie nowych rozwiązań, by odciążyć finansowo swoich klientów. Ujemna stawka referencyjna LIBOR jest jednym z takich rozwiązań, gdyż obniża ratę kredytu. Dzięki temu różnica kursu franka jest odrobinę mniej odczuwalna w miesięcznych spłatach.
Warto przypomnieć, że wzrost wartości franka szwajcarskiego względem euro jest wynikiem niedawnej decyzji banku centralnego Szwajcarii, który postanowił odblokować kurs waluty względem euro. Osłabienie złotego względem franka spowodowało z kolei wzrost zobowiązań kredytowych u wielu tysięcy osób w naszym kraju, które podjęły zobowiązania kredytowe w szwajcarskiej walucie.
Obniżenie do ujemnego poziomu stóp referencyjnych LIBOR w Raiffeisen Polbanku jest jedną z propozycji banku w stosunku do poszkodowanych klientów. Bank deklaruje również, iż nie będzie dochodził do ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń dla kredytów, których wartość wzrosła o tyle, by przekroczyć wartość kredytowanych nieruchomości. Na klientów Raiffeisen Polbanku czekają również pakiety rozwiązań innego typu. Warto spróbować poprowadzić dialog z bankiem i wynegocjować rozwiązania, które pomogą na wyjście z trudnej sytuacji finansowej, jaka mogła zaistnieć w naszym gospodarstwie domowym wraz ze wzrostem wartości franka szwajcarskiego.
Podobne artykuły:
- Rzecznik Finansowy będzie aktywniej pomagał frankowiczom 2020-01-22
- Po jaką kwotę kredytu hipotecznego sięga młody Kowalski? 2019-09-30
- Condohotele - zysk wyższy niż na lokacie? 2019-09-27
- Program Mieszkania Plus zyska więcej gruntów pod budowę osiedli 2019-03-27
- Kredyt mieszkaniowy a budowlany: czym się różnią? 2018-10-27
- Czy rynek wtórny w początku 2019 r. czeka paraliż? 2018-10-17
- Niższa marża w promocji kredytu mieszkaniowego mBanku 2018-10-15
- W 2019 r. w Radomiu ruszy budowa lokali w Mieszkaniu Plus 2018-09-30
- Program Czyste Powietrze: dopłaty do 90% kosztu zakupu systemów grzewczych 2018-09-30
- Deutsche Bank rezygnuje z kredytów hipotecznych w euro 2018-08-22
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Poradnik
kredytobiorcy
Co, jak, gdzie
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!