- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Jak sfinansować remont generalny mieszkania?
Generalny remont mieszkania zawsze wiąże się z dużymi nakładami pieniężnymi. Rzadko się zdarza, że rodzina dysponuje odpowiednimi do wykonania tego przedsięwzięcia oszczędnościami. Jakie są możliwości sfinansowania remontu?
Generalny remont mieszkania wiąże się zwykle z dużymi nakładami pieniężnymi, potrzebnymi np. do zakupu materiałów budowlanych, wynajęcia ekipy remontowej itd. W pierwszej kolejności należy podliczyć koszty remontu, by określić, jaka suma będzie nam na ten cel potrzebna. Po wstępnych obliczeniach warto zapoznać się z ofertami kredytowymi banków, by wybrać najlepszą propozycję.
Kredyt gotówkowy
Kredyt gotówkowy jest najprostszą formą finansowania remontu mieszkania. Wystarczy określić kwotę, która będzie nam potrzebna, i złożyć wniosek wraz z dokumentami do banku. Po odpowiedniej weryfikacji zdolności kredytowej bank wydaje decyzję pozytywną lub negatywną. Kredyt ten jest łatwo dostać, jeśli nie mamy innych zadłużeń lub spłacamy regularnie te, które już posiadamy.
Oczywiście, podstawą do zaciągnięcia takiej pożyczki jest stabilne zatrudnienie i odpowiednio wysokie dochody. Kredyt, zależnie od potrzebnej sumy, możemy rozłożyć na wiele lat, jednak pożyczki gotówkowe są wysoko oprocentowane, obecnie od 10 do 12%, a im dłużej je spłacamy, tym więcej nas to kosztuje.
Pożyczka hipoteczna
Przy generalnym remoncie mieszkania, na który potrzebujemy naprawdę dużych nakładów finansowych, lepiej pomyśleć o pożyczce hipotecznej. Taka opcja jest dużo tańsza od kredytu gotówkowego, jej oprocentowanie przeciętnie tylko 5–6 %. Jednak podstawową sprawą przy pożyczce hipotecznej jest obciążenie hipoteki, która staje się zabezpieczeniem kredytu. Decydując się na takie rozwiązanie, musimy liczyć się z tym, że wszystkie formalności, związane z tym zobowiązaniem, potrwają dużo dłużej niż przy kredycie gotówkowym.
Przede wszystkim kredytobiorca na swój koszt (ewentualnie może zostać on skredytowany) musi dokonać wyceny nieruchomości i ustanowić wpis do hipoteki o własności przeniesionej na bank. Dodatkowo trzeba mieszkanie ubezpieczyć i opłacić prowizję. Po złożeniu wszystkich dokumentów w banku, musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ analiza kredytowa przy pożyczce hipotecznej trwa dłużej niż przy kredycie gotówkowym, który możemy dostać nawet po jednym dniu od złożenia wniosku.
Decydując się na remont mieszkania, sfinansowany przy pomocy kredytu, w pierwszej kolejności powinniśmy oszacować koszty modernizacji. Ważne jest, aby pieniędzy wystarczyło na wszystkie planowane przebudowy i naprawy.
Podobne artykuły:
- Kredyt hipoteczny w 5 krokach 2014-12-30
- Na co uważać, kupując mieszkanie z obciążoną hipoteką 2014-09-25
- O ile pożyczka hipoteczna jest tańsza od kredytu gotówkowego? 2014-09-23
- Koszt kredytu hipotecznego to nie tylko rata 2014-08-22
- Marża, RRSO, prowizja, czyli minisłownik kredytu hipotecznego 2014-09-10
- Jak sprzedać mieszkanie obciążone hipoteką? 2014-08-27
- Kredyt gotówkowy czy hipoteczny - jak sfinansować remont? 2014-08-22
- Dlaczego musimy płacić na ubezpieczenie pomostowe? 2014-07-30
- Rola LtV w kredycie hipotecznym 2014-07-17
- Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania do kredytu hipotecznego? 2014-08-25
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Poradnik
kredytobiorcy
Co, jak, gdzie
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!