- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Jaki kredyt na wykończenie mieszkania?
Zakup domu lub mieszkania w stanie deweloperskim powoduje, że musimy jeszcze pomyśleć o tym, w jaki sposób pozyskać fundusze na niezbędne prace wykończeniowe.
Najczęściej kupowane lokale na rynku pierwotnym to obiekty w stanie deweloperskim. Około 80% mieszkań oddawanych kupującym to właśnie lokale, które wymagają jeszcze przeprowadzenia licznych prac wykończeniowych. Z tego powodu wiele osób poszukuje w instytucjach finansowych możliwości na sfinansowanie zakupu mieszkania i prac wykończeniowych. By zyskać taki kredyt, trzeba dopełnić wielu formalności.
Najważniejszy jest szczegółowy kosztorys prac, które zamierzamy wykonać. Wszystkie działania, które zmierzają do podniesienia wartości kredytowanego obiektu mogą być wzięte pod uwagę. Możemy kredytować między innymi malowanie, kładzenie podłóg i tapet. Jeśli wykończenie lokalu ma być sfinansowane kredytem hipotecznym, z wykonanych prac będziemy się musieli w większości przypadków rozliczyć. Trzeba będzie np. przedstawić w banku dokumentację fotograficzną lub przyjąć na miejscu przedstawiciela banku, który zweryfikuje zakres wykonanych prac. Coraz częściej banki jednak oferują możliwość przeznaczenia na dowolny cel określonej części kredytu hipotecznego (nawet 20-30 %), który ma posłużyć na zakup nieruchomości.
Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami nieruchomości, której nie finansowaliśmy z kredytu bankowego, możemy skorzystać z atrakcyjnej pożyczki hipotecznej na wykończenie lokalu. Zabezpieczeniem dla pożyczki będzie hipoteka ustanowiona na posiadanej nieruchomości. Zaletą takiego rozwiązania jest większa swoboda w zakresie rozdysponowania pożyczonych środków. Nie musimy sporządzać kosztorysu, ani rozliczać szczegółowo sfinansowanego zakresu prac.
Ostatnie z możliwości to: zaciągnięcie kredytu gotówkowego, ratalnego lub wykorzystanie karty kredytowej na przykład na zakup materiałów wykończeniowych. Wszystkie trzy rozwiązania są łatwo dostępne, nie wymagają sporządzania skomplikowanej dokumentacji, ale są najbardziej kosztowne ze wszystkich dostępnych możliwości.
Podobne artykuły:
- Rzecznik Finansowy będzie aktywniej pomagał frankowiczom 2020-01-22
- Po jaką kwotę kredytu hipotecznego sięga młody Kowalski? 2019-09-30
- Condohotele - zysk wyższy niż na lokacie? 2019-09-27
- Program Mieszkania Plus zyska więcej gruntów pod budowę osiedli 2019-03-27
- Kredyt mieszkaniowy a budowlany: czym się różnią? 2018-10-27
- Czy rynek wtórny w początku 2019 r. czeka paraliż? 2018-10-17
- Niższa marża w promocji kredytu mieszkaniowego mBanku 2018-10-15
- W 2019 r. w Radomiu ruszy budowa lokali w Mieszkaniu Plus 2018-09-30
- Program Czyste Powietrze: dopłaty do 90% kosztu zakupu systemów grzewczych 2018-09-30
- Deutsche Bank rezygnuje z kredytów hipotecznych w euro 2018-08-22
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Poradnik
kredytobiorcy
Co, jak, gdzie
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!