- Kredyty gotówkowe
- Kredyty hipoteczne
- Kredyty dla firm
- Lokaty bankowe
Zmieniasz elewację domu? Skorzystaj z kredytu
Co zrobić, gdy elewacja domu zaczyna się sypać, dach przecieka, zaś okna nadają się tylko do wymiany? Jeżeli brakuje środków własnych, można skorzystać z bankowego kredytu remontowego.
Remonty domów czy mieszkań zawsze powinny być składową planów ich właścicieli. Jeżeli jest to mały remont, niewymagający większych nakładów pieniężnych, ale nie ma na niego odłożonej gotówki, wystarczy niewielki kredyt gotówkowy. Jeżeli jednak zakres prac remontowych jest poważniejszy i obejmuje np. odnowienie wspomnianej elewacji, wymianę stolarki okiennej czy też remont dachu, wówczas będą potrzebne na ten cel większe pieniądze. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się hipoteczny kredyt remontowy czy też pożyczki hipoteczne, ponieważ takie również figurują w ofercie kredytowej banków.
Kredyty gotówkowe i hipoteczne a pożyczki hipoteczne
Klient starający się o jakikolwiek kredyt chciałby, aby jego był jak najtańszy i również taki ma być kredyt remontowy. Kredyty gotówkowe są drogie i krótkoterminowe, ale można je przeznaczyć na dowolny cel, nie tylko na remont domu. Z kolei kredyty hipoteczne są o wiele tańszymi kredytami długoterminowymi, ale przeznaczonymi tylko na konkretny cel, w tym przypadku na remont domu. Poza tym inne są procedury ich przyznawania, warunki oraz koszty. Najkorzystniejszym wyjściem wydają się pożyczki hipoteczne, które również są udzielane na dowolny cel. Są zdecydowanie tańsze od kredytów gotówkowych, prostsze są procedury ich udzielania. Wszystko należy dokładnie wyważyć i przeanalizować oraz wyliczyć koszty. Przy kredytach gotówkowych stawia się przede wszystkim na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, czyli RRSO, przy kredytach hipotecznych nie jest to już takie oczywiste, bowiem na koszt takiego kredytu wpływa szereg innych elementów, poza tym należy skompletować wiele dokumentów, w tym harmonogram prac remontowych. Banki żądają różnych dokumentów i stosują odmienne procedury udzielania takich kredytów.
Analiza indywidualna pod okiem doradcy finansowego
Od roku 2014 na rynku kredytów hipotecznych obowiązują zmienione przepisy. Wszedł w życie obowiązkowy wkład własny, co dla wielu osób stanowi poważny problem. Z tej racji skłaniają się ku pożyczkom hipotecznym, ale to już decyzja starających się o kredyty remontowe. Wszystko zależy od zakresu prac remontowych. Jeżeli ktoś decyduje się na duży remont, obejmujący wymianę elewacji lub większe przeróbki, powinien zaplanować działanie dużo wcześniej. Chyba że został zaskoczony przez huragan, który wyrządził szkody, wówczas, jeżeli nieruchomość nie została wcześniej ubezpieczona, właściciel może mieć problem. W tej sytuacji rzeczywiście ratuje go tylko kredyt remontowy. Najlepiej jednak zdać się na pomoc doradcy finansowego, który ma wiele ofert tego typu oraz potrafi dopasować kredyt do sytuacji finansowej i rodzinnej kredytobiorcy.
Podobne artykuły:
- Rzecznik Finansowy będzie aktywniej pomagał frankowiczom 2020-01-22
- Po jaką kwotę kredytu hipotecznego sięga młody Kowalski? 2019-09-30
- Condohotele - zysk wyższy niż na lokacie? 2019-09-27
- Program Mieszkania Plus zyska więcej gruntów pod budowę osiedli 2019-03-27
- Kredyt mieszkaniowy a budowlany: czym się różnią? 2018-10-27
- Czy rynek wtórny w początku 2019 r. czeka paraliż? 2018-10-17
- Niższa marża w promocji kredytu mieszkaniowego mBanku 2018-10-15
- W 2019 r. w Radomiu ruszy budowa lokali w Mieszkaniu Plus 2018-09-30
- Program Czyste Powietrze: dopłaty do 90% kosztu zakupu systemów grzewczych 2018-09-30
- Deutsche Bank rezygnuje z kredytów hipotecznych w euro 2018-08-22
Porady
Kalkulatory
kredytowe
Policz, co się opłaca
Poradnik
kredytobiorcy
Co, jak, gdzie
Okiem blogera
Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!